Hotel Singer, Ludvíkov 65, 793 26 Ludvíkov pod Pradědem, Česká republika

Solná jeskyně Lázně Karlova Studánka

Solná jeskyně nabízí návštěvníkům možnost k využití relaxační procedury, při které je využíváno solného vzdušného klimatu, které znají návštěvníci solných dolů nebo letovisek na břehu moří.

Solná jeskyně V solné jeskyně je umístěno cca 25 tun soli dovezené z Himalájí (Pákistánu), z jejichž solných krystalů jsou vystavěny stěny jeskyně.

Zdraví ukryté v krystalické soli

Téměř 2 tuny krystalické soli z polského solného dolu Klodawa je rozmístěno na podlaze solné jeskyně. Vysoká bakteriologická čistota a nasycení vzduchu záporně ionizovaným vzduchem se silnými mikro a makro elementy s dostatečnou vlhkostí, vhodnou teplotou a prosycením léčivým aerosolem, napomáhá dosahování léčebného efektu vlivem prostorového solného aerosolu.

Rozstřikující se voda, která koluje v stěnových fontánách je obohacena o soli z Mrtvého moře (z Izraele) a jodobromové solanky (z Polska).

Komu je pobyt určen

Pobyt v solné jeskyni je příhodný pro děti i dospělé u chronických katarů horních i dolních cest dýchacích (chronické rýmy, záněty hrdla, angíny, alergické astmatické potíže, chronické průduškové problémy, sklon k častému nachlazení).

Příznivé efekty pozorují též lidé se srdečně cévními problémy, vysokým tlakem krve, se sníženou funkcí štítné žlázy, s nemocemi z přepracování (vyčerpání, stres, neurózy). Relaxační pobyt prospívá i těm, kdo mají poruchy zažívacího traktu, vředovou nemoc, záněty žaludku či střev nebo civilizační nemoci, kde stres, napětí a nedostatek prostoru k relaxaci a odpočinku je vyvolávajícím spouštěcím faktorem těchto psychosomatických nemocí.