Hotel Singer, Ludvíkov 65, 793 26 Ludvíkov pod Pradědem, Česká republika

Karlova Studánka Karlova Studánka

Pár tipů na výlety do okolí

Pokud vás už neláká moře či cizí kraje a jste navíc zapálenými příznivci domácí turistiky, máte rádi klid a umíte-li navíc ocenit krásy horské přírody, neváhejte a zajistěte si ubytování v našem sympatickém hotelu. Vzápětí poté můžete vyrazit na poznávací výšlap po krásách Jeseníků.

Malá obec Karlova Studánka je místem na hony vzdáleným civilizačnímu ruchu a stresu. Je ideálním místem pro odpočinek a balzámem na pocuchané nervy. Rádi vám zajistíme ozdravné lázeňské procedury, které dozajista pomohou unavenému tělu i unavené duši.

Praděd – nejvyšší hora Jeseníků

Pohled na Praděd

Překrásný výhled na krásy Jeseníků vám poskytne rozhledna na Pradědu umístěná ve výšce 1 567 metrů nad mořem a vzdálená od našeho hotelu přibližně patnáct minut cesty autem. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout i kamzíka, který byl v Jeseníkách vysazen už v roce 1913. Další zajímavosti se můžete dočíst na serveru Příroda.cz

Poutní kostel Panny Marie Pomocné

Poutní kostel Panny Marie Pomocné

Oblíbené poutní místo má poměrně pohnutou historii a původní kostel byl zbourán v roce 1973. Po dvaceti letech se započalo stavbou kostela nového a tak teď budete mít možnost obdivovat architektonický skvost, který byl dokončen v roce 1995. Pro zájemce o bližší informace o poutním místě je k dispozici tento zajímavý odkaz.

Hrad Sovinec

Hrad Sovinec

Vynechat při návštěvě Jeseníků impozantní a mohutně opevněný středověký hrad Sovinec by bylo hrubou chybou. Návštěvníkům je zpřístupněná velká část celého hradu a k dispozici je i průvodce, který vás provede historií tohoto středověkého místa. Další podrobnější informace naleznete na webu Sovinec.

Mechové jezírko Rejvíz

Mechové jezírko Rejvíz

Zajímavým výšlapem především pro milovníky přírody je naučná stezka Rejvíz – Mechové jezírko. Ve skutečnosti jsou na konci trasy jezírka dvě – Velké a malé. Malé mechové jezírko je ale bohužel veřejnosti nepřístupné. Více informací o naučné stezce naleznete na serveru Jeseníky.info.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Vyhlášené lázně naleznete asi 2 km od města Jeseník na svazích takzvaného Studničního vrchu. Unikátní klimatické podmínky předurčují dělají z tohoto místa skutečnou oázu klidu a tak nepřekvapí, že se zde kromě jiného léči i nemoci nervové soustavy. Procházkou lázeňským parkem určitě nic nezkazíte. Více informací o lázních naleznete na jejich oficiálním webu.

Zámek v Loučné nad Desnou

Zámek v Loučné nad Desnou

Na samém okraji Loučné nad Desnou stojí loučenský zámek (jeden z pěti renesančních zámků na Šumpersku), který byste při svých toulkách Jeseníky určitě neměli vynechat. Za pozornost stojí dobře udržovaný a klidný zámecký park. Více zajímavých informací o tomto zajímavém místě naleznete na informačně bohatém serveru eJeseníky.com

Hotel Singer v Ludvíkově hodnocení