Facebook Instagram
Nahoru

Pár tipů na výlety do okolí

Poznejte krásy jesenické přírody a objevujte kulturní památky v kterémkoli ročním období.

Státní léčebné lázně Karlova Studánka

Obec Karlova Studánka představuje díky své nadmořské výšce 800 m.n.m. nejvýše položené lázně v České republice. Lázně obklopené horskou přírodou a údolím říčky Bílá Opava jsou rovněž vyhledávané pro nejčistší vzduch ve střední Evropě. Malebnou atmosféru podtrhují roubené lázeňské budovy.

Nejvyšší hora Praděd

Praděd je se svou výškou 1491 m nejvyšší horou Hrubého Jeseníku a celkově se pyšní pátou příčkou mezi českými vrcholky. Zajímavostí Pradědu bezesporu je, že zde panují drsné klimatické podmínky a průměrná roční teplota se pohybuje okolo 1 °C. Na Praděd se dostanete hned několika stezkami, z nichž každá je jinak náročná.

Osada Rejvíz s mechovým jezírkem

Rejvíz je přírodní rezervace, kde můžete navštívit naučnou stezku. Na ploše téměř 400 hektarů se nachází významný biotop, který je domovem mnoha vzácných a chráněných druhů rostlin a živočichů. Stezka končí u Velkého mechového jezírka, které leží ve středu západního jádra rašeliniště. Malé mechové jezírko je zatím veřejnosti nepřístupné.

Zlaté Hory – muzeum rýžování zlata

Rýžování zlata má ve Zlatých Horách tradici již od 10. století, kdy se objevují první dochované zmínky. Těžba zlata gradovala především na konci 16. století. V městském muzeu Zlaté Hory můžete například navštívit stálou expozici historie zlatohorského regionu nebo se dozvědět zajímavosti z historie hornictví.

Poutní kostel Panny Marie Pomocné

Poutní kostel Panny Marie Pomocné neboli Maria Hilf se nachází pouhé tři kilometry od Zlatých Hor. Původní dřevěnou kapli z 18. století, která byla později přestavěna na kostel, nechal komunistický režim zbourat. Od roku 1996 se ale na místo vrátily poutě a mše. Nejvíce navštěvovaná je především mše tří národů. Účastní se jí poutníci a kněží z Česka, Německa a Polska.

Město Vrbno pod Pradědem

Město Vrbno pod Pradědem můžete navštívit nejen autem, ale i na kole. Napříč městem totiž vede cyklostezka. Adrenalinoví nadšenci dále mohou vyzkoušet hned tři tratě v místním Bikeparku, který se nachází v blízkosti vrcholu Vysoké hory. Vrbno pod Pradědem dále nabízí návštěvu Biocentra rybníky, bobovou dráhu či sportovní vyžití v běžeckém areálu, který se rozkládá v prostoru městského lesa s členitými terénními prvky.

Sklárna Jakub – Vrbno pod Pradědem

Sklárna Jakub se zabývá výrobou historického skla. Dlouholetá tradice sklářského řemesla v českých zemích dala vzniknout překrásným ručním výrobkům. Historické sklo vyžaduje precizní zvládnutí pracovního postupu, který je nejen potřeba napodobit, ale i přizpůsobit současným moderním technologiím. Každý vyrobený kousek historického skla je jedinečný a nenapodobitelný.
www.sklarnajakub.cz

Hrad Sovinec

Vynechat při návštěvě Jeseníků impozantní a mohutně opevněný středověký hrad Sovinec by bylo chybou. Návštěvníkům je zpřístupněná velká část celého hradu a nechybí ani průvodce, který vás provede historií tohoto středověkého místa.

Zámek Bruntál

Pozdně gotický zámek z konce 15. století vyniká zámeckým parkem i okolím zámku ve tvaru kruhové výseče s trojúhelníkovým nádvořím s arkádami. V zámku se zachovaly původní interiéry, sbírka obrazů, zbrojnice i knihovna. Dnes v zámku sídlí muzeum.

Wikipedie:Zdroj obrázků pro tuto stránku


© 2019 Hotel Singer - všechna práva vyhrazena | Webdesign: WP4you.cz |